Hakkımızda

Jineps Asansör Teknolojileri olarak 2000 yılında engelli sistemlerine yönelik sektörde önde gelen Avrupa firmaları ile çalışmalar yürütmeye ve araştırma-geliştirme adımlarını atmaya başladık.

2004 yılına kadar süren geniş araştırmalarımızda İtalya, Almanya ve İngiltere gibi lider firmaların fabrikalarında ve montaj alanlarında bulunduk. Mühendislerimiz, imalat sorumlularımız ve montaj ekiplerimiz bu ülkelerde özel seminerlere katılarak eğitimlerini tamamladılar. 

Ülkemizde o yıllarda yaygın olmayan engelli asansörlerini ilk etapta ithalat yolu ile getirmeye başladık ve Jineps güvencesi ile garantili bir montaj-servis ağı kurduk.

Daha sonra kur farklarından dolayı oluşan yüklü maliyetler ve gemi yolculuğunun dezavantajı olan uzun teslim sürelerini ortadan kaldırmak için yerli üretim çalışmalarını başlattık.

Merdiven asansörü tekerlekli sandalye platformu ile başlayıp kapalı tip hidrolik dikey engelli asansörleri ile atölyemize yeni ürünler ekleyerek Türkiye’de ilk yerli engelli asansör imalat firmalarından biri olduk.

Sonrasında gelişen ve genişleyen taleplere karşılık verebilmek, müşterilerimizi çözümsüz bırakmamak adına yenilikçi bir yaklaşımla ürün modellerimizi çoğaltarak yüksek standart ve verimlilik yolumuza devam ettik. Bu doğrultuda makaslı tip engelli platformu, açık tip dikey engelli asansörü, merdiven asansörleri, araç asansörleri ve havuz asansörü ürünlerimizi üretim bandında hızla geliştirme ve imal etme hedefimizde kararlılıkla ilerledik.